اول کتاب بخريد، دوم پول بدهيد!

اول کتاب بخريد، دوم پول بدهيد!

اول کتاب بخريد، دوم پول بدهيد!

يادتان باشد: «انسان‌هاي بزرگ مي‌توانند دو دقيقه بدون هوا، دو هفته بدون آب و يک عمر بدون پول زندگي کنند. اما بدون «کتاب» نمي‌توانند حتي يک لحظه! زنده بمانند.

 

 اگر ليست کتابهاي درخواستي‌تان را به نشاني : تهران . صندوق پستي  338 - 17185 ارسال کنيد و يا به نشاني info@ketabac.com ميل کنيد و يا با شماره تلفن 33355577 تماس بگيريد، مطمئن باشيد که کمتر از 10 روز بعد، در حالي که روي صندلي لم داده ايد، پستچي زنگ خانه تان را فشار خواهد داد که : بسته داريد!  راستي قابل شما را ندارد، اگر خوب دقت کنيد، صورتحساب درون بسته هست.

 

 

 

 

شاهنامه وقتي کوچک بود/ چاپ دوم / 450 تومان

چاپ دوم، ويرايش دوم، منتخب شاهنامه به نثر امروزي

در اين بمباران اطلاعاتي قرن بيست و يکم که انسان‌ها مي‌آموزند يک راست سراغ اطلاعاتي بروند که «نياز» دارند و خلاصه و مفيد اين «نياز» را برطرف کنند ديگر چه نيازي به شاهنامه خواني؟! سعي کتاب هم اين نيست که تو را به شاهنامه خواندن ترغيب کند، صرفاً گردشي است در يک کاخ بنا شده به سي سال رنج فردوسي. تنها معيار براي گردش هم حوصله بوده و سرعت زندگي امروز.

خدا را چه ديدي؟! شايد با خواندن اين کتاب تصميم گرفتي شاهنامه را هم ورق بزني. 72 صفحه، 80 دقيقه وقت براي گردش کاخي که به مدت 30 سال بنا شده است.

 

 

يک دختر جلف / چاپ سوم / 400 تومان

8 داستان کوتاه از 8 دانشجو که به چاپ سوم هم رسيد.

«دختر»ها شخصيت اول همه هشت داستان هستند. رويکرد نويسندگان هم مسائل اجتماعي بوده و آن‌ها براي داستان‌هايشان يک جاي ثابت در نظر نگرفته‌اند. از دختري از «لبنان» بگير تا دختري «روي برف‌ها» افتاده. شايد هم «مصائب يک دختر دم بخت» نظرتان را جلب کند.

72 صفحه، 80 دقيقه وقت.

 

 

ساسان مامان اينا... / چاپ اول/ 350 تومان

«امروز چه گلي به سر ايران زديد؟»

«ساسان مامان اينا...» مجموعه‌اي از داستان‌هاي طنز، اما واقعي از کارآفريني جوانان ايراني است. اگر ذهن خلاقي داريد يا حتي اگر به دنبال کار هستيد، اين کتاب پر است از ايده‌هاي نو و جديد براي فعاليت درآمدزاي شما.

بخوانيد، بخنديد، جدي بگيريد و از ايده‌هاي جديد استفاده کنيد.

در ضمن اين قلمي‌ها در «دومين جشنواره رسانه و اقتصاد» عنوان اول را به خود اختصاص داده است.

 

 

دهکده موفقيت / چاپ اول / 350 تومان

اگر دنبال عبارتي هستي تا روي کارت تبريک تولد براي دوستت بنويسي. اگر مي‌خواهي پسرت را نصيحت کني و دنبال عبارات مناسب مي‌گردي، دهکده موفقيت سرشار از جملات قصار در مورد عشق، محبت، کار، اميد، تفکر، اعتماد به نفس، ازدواج، شکست و ... است. بخوانيد و در جاي مناسب از اين جملات استفاده ببريد.

48 صفحه جملات قصار در دهکده موفقيت منتظر شماست.

 

ترخون / چاپ اول / 300 تومان

يک روايت نسل سومي شيرين، «هم شيرين مي‌دانست، هم خسرو و هم فرهاد. فرهاد در اين ميان يک مهره اضافي بود و ميان شترنج خسرو و شيرين بايد حذف مي‌شد تا زور هيچ کدام به هم نچرخد. بازي عشق بايد پات مي‌شد...»

«ترخون» حکايت خسرو و شيرين است که در 48 صفحه آماده شده و مطالعه‌اش 45 دقيقه وقت مي‌خواهد.

 

 

يک قرص آرام‌بخش براي عروس و داماد / چاپ سوم / 450 تومان

اي بابا! دستتان را بند کرده‌اند؟ دستتان بند شده؟ دنيا روي سرتان هوار شده؟ مسئوليت‌هاي جديد زندگي شما را نگران کرده؟ به هرحال به دنياي جديد و شيرين تأهل خوش آمديد! واضح است که زندگي جديد شما براي بهتر شدن به تجربه‌هاي قديمي ديگران نيازمند است.

در صورت سردرد تأهلي، دستتان را از روي شقيقه‌هاي سرتان برداريد و شروع کنيد آرام آرام به خواندن اين 72 صفحه.

در ضمن پيشنهاد مي‌کنيم اگر به مجلس عقدي، عروسي، پاتختي و ... مي‌رويد اين کتاب را به زوج‌هاي جوان هديه دهيد.

چاپ سوم اين کتاب هم رو به پايان است.

 

 

من، محمدرضا 22 سال دارم / چاپ دوم / 500 تومان

اين کتاب در اصل دو جلد است. هرجلد آن هم نزديک به 800 صفحه و اگر فرصت خواندن آن را داريد و مي‌خواهيد تاريخ دوران پهلوي را از زبان نزديک‌ترين فرد به محمدرضا (فردوست) بخوانيد، خواندنش را توصيه مي‌کنيم. ناشرش هم «اطلاعات» روبروي دانشگاه تهران است. اما اگر دلتان براي خواندن يک کتاب تاريخي با قلمي روان اما مختصر و مفيد لک زده است،‌ «من محمدرضا 22 سال دارم» را حتماً بخوانيد.

خلاصه کتاب «ظهور و سقوط پهلوي» به روايت فردوست در 72 صفحه. 90 دقيقه خواندن تاريخ عصر پهلوي طول خواهد کشيد.

 

 

پيامبر (ص) / چاپ دوم / 450 تومان

نزديک به هفتاد داستان ميني‌مال از زندگي و سيره پيامبر (ص). اين کتاب را بخوانيد و به دوستانتان هديه بدهيد. يک کادو و هديه ارزشمند به کسي که بسيار دوستش داريد.

چاپ دوم کتاب پيامبر در 72 صفحه تنظيم شده و مطالعه‌اش از شما 50 دقيقه وقت خواهد گرفت.

 

 

آموزش گام به گام روزنامه‌نگاري در مدارس / چاپ اول / 400 تومان

دستينه‌اي (Hand book) جمع و جور براي روزنامه‌نگاران، خبرنگاران، مجله‌نويسان و همه اقشار دست به قلم که مي‌خواهند در مدرسه يا دانشگاهشان «کاغذ اخبار» توليد کنند.

اين که «تحريريه» چگونه تشکيل مي‌شود؟ وظايف «سردبير» کدامست؟ روش‌ها و تکنيک‌هاي «مصاحبه»، «خبر»، «گزارش» و ... چيست؟ همه و همه، در اين کتاب 72 صفحه‌اي، به صورت کپسولي در اختيار شماست.

زماني که براي اين کتاب بايد صرف کنيد، بسته به توانايي مهارت افزايي شما دارد.

نوشتن را ترک نکنيد و از نقد ديگران هم بهره ببريد.

 

 

چهارسوق.حسين کرد شبستري / چاپ سوم/ 450 تومان

... من درويشم و آسمان جل، جوان. چيزي از من به تو نمي‌ماسد.

شاه عباس چشم چرخاند. مرد صورت خود را پوشانده بود. گرچه نقاب هم که نمي‌زد، شب به قدر کافي ظلمات بود...

اگر قديمي‌ها براي خودشان «حسين کرد» دارند، نسل جديد هم براي خودش «حسين کرد شبستري» دارد.

حيف است اين کتاب را نخوانده به خواب برويد. يک شب قبل از خواب به جاي ديازپام، از چهارسوق استفاده کنيد.

خواندن کل کتاب 50 دقيقه طول مي‌کشد.

 

 

امام موسي صدر / چاپ سوم / 450 تومان

«... امروز همه چيز به صورت دسته‌جمعي و سازمان يافته درآمده است.» «... تجارت به صورت شرکت‌هاي وسيع و محيرالعقول درآمده، تبليغات مؤسسات وسيعي دارد... در اين دنياي سازماني، اگر ما باز بخواهيم تک‌روي کنيم، به نظر من نهايت سادگي است...»

مطالعه اين کتاب را به تمام کساني که دغدغه دين، فرهنگ، کار موثر، تشکيلاتي سازماني و منظم را دارند پيشنهاد مي‌کنيم. 85 دقيقه از کل زندگيتان براي خواندن اين کتاب کافيست. در ضمن عکس‌هاي داخل کتاب بر جذابيت چاپ سوم اين کتاب به نسبت چاپ‌هاي ديگرش افزوده است.

 

 

سيد مرتضي آويني / چاپ دوم / 450 تومان

چاپ دوم از گوشه‌هايي از حيات سيد شهيدان اهل قلم.

72 خاطره به همراه 72 جمله از شهيد سيد مرتضي آويني.

خواندن اين کتاب، شما را اجمالاً با آراء و نظرات «سيد» در مورد مسائل مختلف از سينما و رسانه گرفته تا انقلاب اسلامي و ساير چيزها آشنا خواهد کرد.

70 دقيقه زمان براي مطالعه اين کتاب لازمست.

 

 

يک سبد گل محمدي / چاپ هشتم / 450 تومان

نگهبان كه ريشش را گرفته بود و از ته زده بود، با خنده گفت: چطوري آخوند؟ گفت: خيلي هم بد نشد، چند وقتي بود چونه‌ام رو نديده بودم.

چاپ هشتم از کتاب «گل محمدي» کاملاً با چاپ‌هاي قبليش فرق مي‌کند. ويرايش جديد از خاطرات به همراه عکس‌هاي ناب جذابيت اثر را افزوده است.

«يک سبد گل محمدي» همان‌طور که از اسمش پيداست، گوشه‌هايي است از زندگي رهبر انقلاب.

60 دقيقه مطالعه اين کتاب طول خواهد کشيد.

 

 

يادش / چاپ دوم / 450 تومان

نمونه عملي و عيني «آخوند».

بچه‌هاي شهرک شهيد محلاتي از رپ و سوسول تا حزب‌اللهي خفن و شلوار شيش جيب همه حاج آقا را دوست داشتند. حاج‌ آقا راهنمايشان بود و حلال مشکلات.

اين کتاب را بايد خواند. شايد خاطرات يک آخوند دکتر کاراته‌باز، براي شما هم قابل استفاده باشد. امروز خيلي از بچه‌هاي شهرک مي‌خواهند دکتر اسکندري آينده باشند.

72 صفحه «يادش» 70 دقيقه وقت مطالعه مي‌خواهد.

 

 

سيدمجتبي نواب صفوي / چاپ دوم / 450 تومان

اگر در محله «خاني‌آباد» قدم بزني، مي‌تواني تاريخ را حس کني و ازش لذت ببري. «خاني‌آباد» محله خاصي است. اگر به آنجا رفتي و حس نکردي، مي‌تواني از آدم‌هايش اين حس را دريافت کني. نواب صفوي، تختي، تندگويان و ...

«نواب صفوي» کتاب خاطرات اوست در دهه 1320. مصدق، آيت‌الله کاشاني و آيت‌الله بروجردي اضلاع ديگر اين کتاب هستند که به تناسب موضوع در کتاب از آنها يادي شده است. در ضمن اين اثر برگزيده اولين «جشنواره کتاب انقلاب» هم شده است.

کتاب 72 صفحه دارد و در مجموع يک ساعت از وقت شما را خواهد گرفت.

 

مالکوم X/ چاپ سوم / 450 تومان

«در عرصه سياست آمريکا، محافظه‌کاري يعني: کاکاسياه را سر جاي خودش بنشانيد.» و ليبراليسم يعني: «قيام‌کنندگان را سرکوب کنيد، اما به سياه‌پوستان بگوييد ما با آنها بهتر رفتار خواهيم کرد، بگذار آنها را دست بيندازيم و وعده‌هاي بيشتري به آنها بدهيم.»

مالکوم X، نگاهي است به زندگي و مبارزات رهبر مسلمانان امريکا.

نشان دادن لايه‌هايي پنهان از زندگي اجتماعي جامعه امريکا از مزيت‌هاي اين کتاب است.

اين 72 صفحه در حدود يکساعت و نيم قابل خواندن است.

 

 

گاهي به آسمان نگاه کن / چاپ اول / 600 تومان

آخرين اثر چاپ شده از سري انتشارات کتاب دانشجويي.

آسيب‌شناسي جمهوري اسلامي از نگاه شهيد مطهري.

از حضور روحانيت در عرصه سياست تا بحث عدالت، مبارزه با آفات انقلاب، سکولاريزم، آزادي بيان و ... در اين کتاب به بحث گذاشته مي‌شود.

اين کتاب را جدي بگيريد.

 

 

بچه تهرون / چاپ اول / 600 تومان

خاطرات يک پسر پانزده ساله (سابق) از جبهه. خاطراتي شيرين، بانمک و جمع و جور از حضور 60 ماهه در جنگ.

با خواندن اين کتاب، 90 دقيقه از زندگيتان لذت خواهيد برد.

کلید واژه ها : بازار ، کتاب دانشجويي ،
30 بازدید | 1385/01/07 حدادی
اول کتاب بخريد، دوم پول بدهيد!

اول کتاب بخريد، دوم پول بدهيد!

يادتان باشد: «انسان‌هاي بزرگ مي‌توانند دو دقيقه بدون هوا، دو هفته بدون آب و يک عمر بدون پول زندگي کنند. اما بدون «کتاب» نمي‌توانند حتي يک لحظه! زنده بمانند.
هويت يابي، چيزي مثل آفت زدايي

هويت يابي، چيزي مثل آفت زدايي

"عارضه اي از بيرون آمده و از درون دارد مي پوساند..." چهل سال از نوشتن اين سطور گذشته و داستان، داستان صاف شدن شراب و اربعين و حافظ است.